KIVRAK BİR ZEKAYA NASIL SAHİP OLUNUR?

Sesli Kitap Arşivi olarak siz değerli takipçilerimize bu yazımızda Kıvrak Bir Zekaya Nasıl Sahip olabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. İnsan beyni doğduğu andan itibaren ölüme kadar sürekli gelişmektedir. Beynin gelişmesi hiç bir zaman durmaz, ancak bu gelişim bazen yavaşlayabilir. Eğer yaşamımıza, beslenmemize ve vücudumuza dikkat etmezsek beynin gelişimi yavaşlar ve böylelikle unutkanlık, geç öğrenme gibi sorunlar başlar. Ancak insan olarak beynin gelişimini hızlandırma ve daha kıvrak bir zekaya sahip olmanın yolları vardır. Şimdi size daha kıvrak bir zekaya sahip olmanız için birkaç tüyo vereceğiz.

Her sabah uyandığınızda mutlaka su içmelisiniz. Çünkü uyku sırasında vücudunuz susuz kalır. Sabah uyandığınız an 1 bardak ılık su içmeniz vücudunuz için çok yararlıdır. İlk bardak suyunuzu içtikten yarım saat sonra 2.bardak suyu için ve daha sonra kahvaltı yapın.

Yeşil çay tüketmelisiniz. Genelde yeşil çay bayanların kilo vermeye yardımcısı olarak bilinir ancak çalışan insanların da vazgeçilmez içeceği kahve yerine yeşil çay olmalıdır. Kahve her ne kadar sizi uyanık tutsa da zihninizi uyaran asıl şey yeşil çaydır. Yeşil çay uyku getirmez ve konsantrasyon sağlar.

Şekerden uzak durun. Her ne kadar bu sizin için zor olsa da bir müddet sonra şeker aramadığınızı fark edeceksiniz. Şeker ihtiyacınızın çok olduğu noktalarda 1 tatlı ya da çay kaşığı bal yardımınıza koşacaktır

Televizyon izlemek yerine kitap okumayı tercih edin. Kitap okumak hem kelime dağarcığınızı genişletir, hem hayal gücünüzü hem de zihninizi geliştirir. Aynı zamanda cümleleri kitap okuma alışkanlığınızdan sonra ne kadar hızlı ve düzgün kurduğunuzu fark edeceksiniz.

Sizinle aynı fikirde olmayan insanlarla iletişim kurun. Bu zihninizi genişletir. Beyninizi çalıştırır. Çünkü kendi fikrinizi savunurken adeta beyin jimnastik yaparak düşünürsünüz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.