Korku Hikayesi – Para Kazanmanın Kolay Yolu (Define)

korku ile ilgili görsel sonucu

Sesli Kitap Açıklaması

Benim adım Sencer. Mardinin süryani köyünün yakınlarında olan ufak bir köyde yaşıyorum. Köyümüz oldukça küçük yedi, sekiz handen oluşan bir köy idi. Köyümüzde tek geçim kaynağı olan tarımdı. Burada yaşayan bütün hane fertleri geçinini birlikte sağlıyorlardı. Tarım işi ile uğraşmakta bana göre bir iş değildi. Çocukken her ne kadar okumak şehirlerde yaşam sürdürmek istememde ailemin imkanları buna pek elverişli değildi. Gençliğim bu köyün topraklarında geçti. Gençlikten kaynaklı olarak her ne kadar tarlalarda çalışıyor olsam da tembel bir çocuktum. Bahçe işlerini yapamazdım. 27 yaşlarımda ise kolaydan para kazanmayı düşündüm. İlk olarak şehirlerdeki işler buradaki işlere göre daha kolay olacağını düşündüm.

Memleketimden oldukça uzakta olan Muğla’da inşaatta çalışmaya başladım. Böylece bir iki yıl orada çalıştım. Ancak çalıştığım iş köyümdeki işlerden pek de kolay sayılmazdı. İşimden ayrılmadan önce gurbette çalışan işçilerin birlikte kaldığı çift sıralı konteynırlarda kalıyordum. Konu her nasılsa aynı konteynırda bulunduğum Hüseyin, Nejdet ile kolaydan nasıl para kazanırız derken Hüseyin define işinden bahsetti. Hüseyin ne kadar para kazanacağımızı falan filan anlatırken uzandığım yataktan kafamı Hüseyine çevirerek nasıl olacak o diyerek gülmeye basladım. Benin bu gülüşüme Nejdet’de eşlik ediyordu. O zamanlar üçümüz için hayal gibi gözüken bir şey üzerine gülüyorduk.

Ancak şu an sadece keske hayal olsaydı diyebiliyorum. Biz hala gülmeye devam ederken Hüseyin’de de hafif bir gülümseme belirdi ve konuşmaya başladı. O defineyi biz bulmayacağız onlar bulacak dedi. Nejdet ile benim neşemiz bir anda kayboldu. O neşe kendini daha çok ciddiyete bağladı. Ben yataktan doğrularak nasıl olacak o dedim. Bizim sahiplenmek istediğimiz definelerin yerini sadece onlar bilir dedi. Hüseyinin böyle konuşması benim canımı sıkıyordu. Bende Hüseyine kızarak söylesene oğlum kim bunlar dedim. Hüseyin “Cinler” dedi.

Seslendiren: KORKU DERYASI

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız