ÖLÜM BEKLEYİŞİ
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Kuyumcu soygunu yapan çete üyeleri, içlerinden birinin diğerlerini aldatarak tek başına altınlarla beraber kaçarak ortadan kaybolması üzerine çete liderine hesap vermek zorunda kalır. Altınlar ile beraber kaçan Morris, çeteye yeni katılmıştır ve Lino ona kefil olmuştur. Bu duruma çok sinirlenen çete patronu Lino’yu , Morris’i bulup altınları geri alması için görevlendirir. Morris’e kefil olduğu için altınları bulup getirememesi durumunda çete tarafından öldürülmekten korkan Lino, Morris’in ailesine musallat olacaktır.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TGRT
Tür: Suç
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Yazan: Frederic Dard
Uyarlayan: Tayfun Türkili
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar
Ses Kayıt: Ferruh Sağırlı
Kurgu: Halil Gültekin
Program Yönetmeni: Erol Güldiken

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Frederic Dard, San-Antonio takma adını kullanarak bir dizi kitap yazmıştır.

Frederic Dard kariyerine önce gazetecilikle başlamış sonra büyük annesinin biriktirdiği paralar sayesinde ilk romanını yayınlamıştır.Frederic Charles, Kaput ve L’Ange Noir takma adları altında yüzlerce romanı vardır.San-Antonio adı altında aynı ismi taşıyan kahramanı Komiser San-Antonio’nun 173 macerasını yazmış ve James Bond benzeri bu romanlar milyonlar satmıştır.

“San-Antonio” (savaş sonrası Fransızca baskısının en büyük başarılarından biri) ile birlikte Frédéric Dard kendi adı altında veya birçok takma ad altında siyah romanlar, psikolojik gerilim eserleri, “harika romanlar” ve kısa öyküler ve çok sayıda makale üretti. Aktiviteyle dolu, aynı zamanda bir oyun yazarı, senarist ve film diyalog yazarıydı.Son arzusuna göre, Frédéric Dard, çocukluğunun bir bölümünü geçirdiği ve yeniden şarj olmayı sevdiği bir köy olan Isère’deki Saint-Chef mezarlığına gömüldü.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.