ÖLÜM HÜCRESİ
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Telefon ihbarı üzerine dış işlerinde görevli Murat Toker’in evinde yapılan aramada ülke güvenliği için stratejik noktalara ait mikro filmler bulunur. Mahkemede suçsuz olduğunu savunan Murat, şahitlerin verdiği ifadeler doğrultusunda suçlu bulunur ve idama mahkum edilir. Hücresinde ölümü bekleyen Murat, son çare olarak çok güvendiği dostlarına avukatı ile haber göndererek yardım ister.

Yapımcı: TGRT
Eser: Tayfun Türkili
Program Yönetmeni: Mehmet Köseoğlu
Ses & Kayıt: Selim Arvas
Montaj: Hasan Dinç
Efekt: Haluk Kesim
Seslendirenler
Murat: Yılmaz Meydaneri
Hakim: Doğan Bavli
Avukat: Devrim Parscan
Aykut: Orhan Kemal Aydın
Abdullah: İskender Bağcılar
Niyazi: Zeki Yıldırım
Gardiyan : Hikmet Eldek
Anlatan: Hamdi Boryalı

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Tayfun Türkili, Oyun ve senaryo yazarı (D.1948, İstanbul – Ö. 17 Nisan 2006, İstanbul). İstanbul Şehir Tiyatroların 28 yıl idare amirliği, basın ve halkla ilişkiler bürosu şefliği ve oyun yazarlığı yaptı. TGRT için “Hey Gidi Günler” programını hazırladı, ilk oyunu “Şeytan Saklambaç Oynuyor” ile kendini tanıttı, Radyo oyunları, tiyatro piyesleri ve televizyon senaryoları yazdı. Magazin Gazetecileri Derneğinin üyesiydi. 17 Nisan 2006 günü İstanbul’da vefat etti. Kasımpaşa Büyük Camii’nde kılınan öğle namazından sonra Kulaksızlar Mezarlığında toprağa verilmiştir.

ESERLERİ: 
OYUN: Bir Pazar Sabahı, Dokuz Canlı, Naaş-ı Muhteremler.
SENARYO: Geçmiş Zaman Televizyonu, Püf Noktası, Üçüncü Kattaki At, Hayatın Pınarı, Küçük Şahitler.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak.

Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.