ÖMÜR BİTER YOL BİTMEZ
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu,  Ziya, kamyon ile yük taşımaktadır. Aldığı en son sefere çok gönülsüz çıkar. Ziya’nın huzursuzluğunun bir nedeni de karısının hamile olmasıdır. Aldığı en son işte tuğlaları bırakması gereken adresin yanlış yazılmış olması üzerine bir daha yüklü kamyon ile 300 km yol gitmemek için, tuğlaları o civarda bulunan bir inşaata satarak parasını şirket muhasebecisinin verdiği hesap numarasına havale eder. Ancak, Ziya nasıl bir tuzağa düştüğünün farkında değildir.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TRT (Ankara Radyosu)
Tür: Yaşam, Aile
Radyo için Yazan: Sönmez Atasoy
Yöneten: Dinçer Sümer
Efekt: Aygün Gökçen
Teknik Yapım: İsmail Hemikli
Seslendirme
Ziya: Zafer Ergin
Halil: Serhat Nalbantoğlu
Gürsün: Olcay Poyraz
Zeliha: Beyhan Saran
Ferhat: Baykal Saran
Sabahat: Gülseren Devor
Kazım: Kaya Akarsu
Yusuf: Aktan Günalp
Emin: Savaş Başar
Zülküf: Erol Kardeseci
Saime: Meliha Ars
Doktor: Vasfi Uçkan
Bekçi: Orhan Aral
Hemşire: Emine Orhun
Çaycı: Atsız Karaduman

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. 1968 yılında Devlet Tiyatroları’nda çalışmaya başladı. 40 yıl oyuncu ve yönetmen olarak bu kurumda hizmet verdi. Sanat kurumu tarafından iki defa en iyi oyuncu (Sersem Kocanın Kurnaz Karısı, 1973; Kanlı Nigar) ve en iyi yönetmen (Ana Hanım Kız Hanım) seçildi. Yönettiği oyunlar: 1982 Dünya Tiyatro Festivalinde Sofya’da (Ana Hanım Kız Hanım), 1987 Balkan Tiyatro Festivali’nde (Misafir) ve 1992 Taşkent Festivali’nde (Bir Ben Vardır Bende) sergilendi. 1975 yılında Cüneyt Gökçer’in asistanı olarak başladığı sahne öğretmenliğini Ankara ve İzmir Devlet Konservatuvarlarında, İstanbul’da MSM okulu, Yeditepe ve Haliç üniversitelerinde sürdürdü.


Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör, Kurtlar Vadisi Pusu serilerinde oynadığı Halil İbrahim Kapar (Halo Dayı) olarak hafızalara kazındı.2007 yılında, Sönmez Atasoy kendisinin yazıp oynadığı, ‘Kendi Gökkubbemiz’ adlı oyunu ile New York’ta ilk kez Türk seyircisinin karşısına çıktı. Büyük ilgi gören Sönmez Atasoy, İbrahim Yazıcı ile birlike, ABD’deki ilk resmi Türk tiyatrosunu kurdu. İlk oyunları Kanlı Nigar’ı Broadway’de 1500 kişi kapasiteli ‘The Town Hall’ salonunda oynadılar. Kızı, Fadik Sevin Atasoy ile ilk kez, bu sahnede beraber oynadılar. Sönmez Atasoy, New York Türk Amerikan Sanat Topluluğu (TAASNY)’nin onursal başkanıdır.

11 Aralık 2011’de  Isparta’daki dizi çekimleri sırasında kalp krizi geçirdi ve 15 Aralık 2011 tarihinde saat 00:15’te kalp durması sonucu hayatını kaybetti.

(Wikipedia’dan alınmıştır.)

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.