TOPRAĞA KÖK SALMAK İSTEDİM | GÜLBEN ERGEN | TEDxISTANBUL

TEDx Konuşması Açıklaması

Çocukluğundan bugüne uzanan hayat yolculuğunu paylaşan Gülben Ergen, antenlerini açtığında gördüklerini, yaşadıklarını hayalleri üzerinden anlatıyor. Her türlü şiddeti iletişim dili yapanlara karşı, “Kapayın kulaklarınızı,” diyor ve “Çalışana ve üretene birşey olmaz” diye ilave ediyor. Gülben Ergen’in yetenek ve çalışmayla yola devam ettiğinde Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ni kurmasını ve 40 Anaokulu’nun köklerini toprağa salmasını dinleyerek altüst edici deneyimlere karşı yola devam etmenin önemini hatırlıyoruz.

 İstanbul’da doğan Gülben Ergen, kariyerine ilk adımı katıldığı Hürriyet Sinema Güzeli yarışmasında ikinci olmakla attı. “Biz Ayrılamayız” ve “Deniz Yıldızı” filmlerinde oynadı. “Hanımın Çiftliği” kariyerinin ilk dizisi oldu. “İki Kız Kardeş”, “Yol Palas Cinayeti”, “Fırat”, “Marziye”, “Dadı” dizileriyle izleyicinin beğenisini kazandı. 10 albüm ve 8 single ile Türk pop müziğine sevilen şarkılar kazandırdı. En Çok Satan Albüm; En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ve şarkıları ile Altın Plak alan sanatçı, birçok televizyon programı yaparak ekranların başarılı isimlerinden biri oldu. “Gülben’den Masallar” ve 100.000 adet satışa ulaşan “Öğrendim ki” adlı iki kitabı bulunan Gülben Ergen, iki yıl boyunca Hürriyet Gazetesi / Kelebek ekine yazılar yazdı.

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak ve ihtiyacı olan uzak köylere anaokulu yapmak için Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ni kurdu ve halen başkanlık görevini yürütmektedir.

TEDx Konuşmaları Dinle

TEDx Konuşmaları Dinle

TED’in kuruluşu 23 Şubat 1984. İngilizce, technology, entertainment, design kelimelerinden oluşuyor. Türkçesi ise teknoloji, eğlence ve dizayn anlamında. 1990 yılından itibaren ise Amerika’da düzenli olarak gerçekleşiyor. Bağımsız olarak organize edilen etkinliğin mottosu paylaşmaya değer fikirler olarak ortaya çıkıyor. TEDx Konuşmaları yeni fikirler, esin kaynağı ve özgü duygular içerdiği için dünya geneli kabul görmüş bir etkinliktir. Gerek canlı konuşmaları gerekse video konferansları sayesinde bilinirliği her geçen gün artmıştır. TED, dünyayı daha yaşanılabilir kılmayı hedef almıştır. İlk olarak teknoloji, eğlence ve dizayn üzerine olsa da konu kapsamı genişlemiştir. Dahası kategorileriler sürekli gelişmiştir. Yerelde başlayan bu konuşmalar, dünya geneli bir hal almıştır. Ve zamanla TED’in x harfi ise bağımsız organizeler anlamında etkinliklere dönüşmüştür. Sesli Kitap Arşivi olarak biz de bu ilham verici konuşmaları sizlere sunuyoruz. TEDx’in lisanslı konferanslarını sesli biçimde paylaşıyoruz.

Belki de burada dinleyeceğiniz bir konuşma sayesinde bambaşka fikirler edineceksiniz. Bu nedenle başarılı olanların öyküleri hep merak edilmiştir. Bu zamana kadar milyonları etkileyen konuşmalar ile dünyanız zenginleşecek. Özgür bir platformda lakin özgün içeriklerle size kılavuz olacaktır. Kendi alanında uzman kişilerle konuşmalar dünyada ses getirmiştir. Sesli Kitap Arşivi olarak biz de sizleri adeta o konferanslara götürüyoruz. Kendi hikâyelerini anlatan mütehassıs kişileri tekrar tekrar sıkılmadan dinleyebilirsiniz. Dahası, öykülerde yeni yaşamlar bulabilirsiniz. Sesli TEDx konuşmaları, kendimizi iyi hissettirecek ve motive aracı olacaktır. Bunun dışında bir fikir, yaşanan zorluklarla mücadele etmemizi sağlayacaktır. Dünyanın ve Türkiye’nin farklı bölgelerindeki konuşmalar size ilham olur umarız. Yeni başlangıçlar ve yola devam için TEDx size iyi gelecektir. En iyi derlemeler için sürekli güncellenen seslikitaparsivi.com adresini takip ediniz. Çünkü bu uzman kişilerin fikirleri paylaşmaya değer.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.