SESLİ KİTAP NEDİR? NELER SUNUYOR?

Açıklama

Sesli Kitap, basılı ve e-kitaba (elektronik) hikâye anlatıcılığının dâhil etmesiyle ortaya çıkmıştır. 20 sene önce Don Katz’in koşu yaptığı sırada walkmaninden tarihi bir olayın kasetini dinlemesiyle aklına gelen sesli kitabın temeli, şimdilerde okuyuculara bambaşka dünyaların kapısını açmaktadır. Okuyamayan, ya da okumak için gerekli şartları oluşmayan meraklılara, sesli kitap dinleme fırsatı sunuyor. Sesli Kitap.görme engelliler başta olmak üzere dinleyicilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini ücretsiz olarak yayınlıyoruz. Güncelden, klasiklere kadar kişi gelişimi için istediğiniz kitabı dünyanın istediğiniz yerinden dinleyebilirsiniz.

Faydalanma Amaçlanmaktadır

Türkiye’de giderek yaygınlaşan sesli kitaplar, basılı kitaba rakip değildir. Meraklısının, farklı imkân ve deneyimler yaşamasını sağlayarak, faydalanmasını amaçlamaktadır. Otomobilde ve koşu anında dinlenebildiği gibi yer kaplamaması nedeniyle de fiziksel olarak avantaj da sağlamaktadır. İnternet Sitesinden üstelik dilediğiniz/dinleyeceğiniz birçok sesli kitabı ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Ayrıca browser üzerinden dinlendiği sırada tablet/telefonunuzda başka bir işlemi yapabilir ya da ekranı kapalı olsa bile hikayeye devam edilebilir.

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Öğrenmeye Erişim

Almanya’da 25 bin, İngilizce içerikte ise 350 binin üzerinde sesli kitap bulunmaktadır. Türkiye’de özellikle son yıllarda amatörlerin de seslendirmeleriyle sesli kitap sayısı 950 civarındadır. Ses formatları ise piyasadaki birçok cihaza uygun şekilde MP3 olarak yaygınlık kazanmıştır. Okul servislerinde bazı şoför ya da refakatçiler, yol boyunca sesli kitap arşivinden yararlanmaya başlamışlardır. Kısaltılmamış sesli kitaplarda ise içeriğe sadık kalınmıştır. Öğrenmeye erişim, okuma seviyesinin gelişimi, düşünce yaratma, lehçe ve aksan tanınması için sesli kitaplar birer ışık olabilirler.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

2 Yorum On Sesli Kitap Nedir?

  • Merih Zeyhan

    Ekşi Sözlük’te “her yazardan 1 kitap tavsiyesi” başlığında sitenizi fark ettim. Çok teşekkür ederim. Başarılar ve emeğinize sağlık.

  • Sesli Kitap Arşivi

    Güzel düşünceleriniz için biz teşekkür ederiz.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.