SHERLOCK HOLMES – REİGATE BULMACASI

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan Sherlock Holmes karakteri dünya tarihinin tartışmasız en başarılı dedektifidir. Sherlock Holmes hikayelerini ilginç yapansa kullanılan teknikler ve mantıktır. Bütün deliller titizlikle toplanır, ön yargıdan uzak bir şekilde analiz edilir ve sonuca ulaşılır. Onun kullandığı yöntemler ve teknikler günümüzde dahi polis teşkilatlarına yardımcı olmaktadır ve Sherlock Holmes kitapları pek çok polis için bir el kitabı niteliğindedir. Günümüzde çok popüler olan CSI (Adli Tıp ve Olay Yeri Araştırma) dizilerine ilham veren Sherlock Holmes hikayeleri cinayet dedektifliğini meslek olarak seçmiş polislere neredeyse zorunlu olarak okutulmaktadır. Polisiye kitapların bu en büyük üstadının eserleri hala milyonlarca okur tarafından okunmakta ve dünyanın birçok ülkesinde Sherlock Holmes kulüpleri kurularak hikayelerinde geçen kişiler dünyasında canlandırılmaktadır. Polisiye kitap sevenlerin ellerinden bırakamayacakları bir seri.

(Tanıtım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Sir Arthur Ignatius Conan Doyle İskoçya doğumlu yazardır. Suç ve Polisiye hikâyelerinde bir devir açmış karakter Dedektif Sherlock Holmes ve Profesör Challenger’ın yaratıcısıdır. Yazmış olduğu diğer eserler bilim kurgu, tarihi kitaplar, şiirler ve kurgu dışı düz yazılar vardır.

Arthur Conan Doyle 1859 22 Mayıs’da, İskoçya Edinburgh’da doğmuştur. Babası İngiliz Charles Altamont Doyle, Annesi ise İrlandalı Mary Foley’dir. Bazı kaynaklar Arthur ve Ablası Annette’in bileşik soyadlarını amcaları olan gazeteci Michael Conan’dan aldığını yazmaktadır. Baı Kaynaklar isede 1885 yılında, evinin dışındaki pirinç levhada ve doktora tezindeki imzada adının “A. Conan Doyle” olarak geçtiğini belirtmektedir.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.