STEFAN ZWEIG NIETZSCHE: YARALI RUHLARIN ŞİFACISI

Sesli Kitap Açıklaması

Stefan Zweig
“Nietzsche: Yaralı Ruhların Şifacısı”

Sesli Kitap, Stefan Zweig “Nietzsche: Yaralı Ruhların Şifacısı” adlı biyografisinde sıkıcı ve akademik bir biçimden uzaklaşarak, Nietzsche’nin zaaflarının, alışkanlıklarının, tutkularının ve saplantılarının peşine düşüyor. Nietzsche’nin yapıtlarından ziyade karakterinin derinliklerine inen, bu büyük filozofun varoluş acısını, insanlardan uzaklaşmasını ve mecburi inziva hayatının kuytularının adeta elimizde bir fenerle bizleri dolaştırır. Hem Zweig hem de Nietzsche okurlarına hitap eden, hiçbir cümlesi boşa sarf edilmemiş, baştan sona yer yer bir roman akıcılığında dopdolu bir kitap çıkmıştır ortaya.

(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Stefan Zweig
Yayınevi: Zeplin Kitap İlk Baskı
Yılı: 2018
Baskı Sayısı: 1. Basım

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!
Ücretsiz Sesli Kitap Dinle

Yazar Açıklaması

Stefan Zweig, 28 Kasım 1881’de Viyana’da doğdu; 23 Şubat 1942’de Petrópolis’te öldü. Avusturyalı bir yazardı. Zweig’in özveri temel olarak çok sayıda kısa öykü ve tarihsel öykü de dahil olmak üzere nesir yazılarına ağırlık verdi. Zweig’in en tanınmış eserlerinden biri, bir Gestapo mahkûmunun yaşadığı psikolojik uçurumu etkileyici bir şekilde tasvir eden Satranç romanıdır. Büyük ölçüde Avrupa dışında yaratılan eseri bu nedenle bir sürgün edebiyatı biçimi olarak tanımlanabilir. Ancak yazarın bireysel yazıları kesinlikle İzlenimciliğe atanabilir. Stefan Zweig, 19. yüzyılın 20 ve 30’larında zamanının en başarılı yazarlarından biri olarak kabul edildi.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Seslendiren: Kitaplığın Sesi

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.