VLADIMIR KOROLENKO – MAKAR’IN RÜYASI

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, Makar’ın Rüyası On dokuzuncu yüzyıl Rus edebiyatının son büyük temsilcilerinden biri olan ve çağının en müzikal dile sahip hikâyecisi olarak nitelenen Vladimir Korolenko, 1879’da sürgüne gönderildiği Sibirya’nın Yakutistan bölgesinde Rus toplumunun en dışlanmış insanlarıyla tanışır ve edebiyatının rotasını bu kesimlere yöneltir.

Bir Yakut köylüsünün dünyasını samimi bir dille anlatan ve pek çok dünya diline çevrilen uzun hikâyesi Makar’ın Rüyası (1885), Korolenko’nun söz konusu sürgün döneminin eserlerinden en bilindik olanıdır.

Rus toplumunun yaşama ve ölümden sonrasına dair inançlarını dile getiren hikâye, Rusya’nın derinliklerine metafizik bir düzlemden bakarak okurlarına klasiklere mahsus bir edebiyat lezzeti sunmakta…

Yazar: Vladimir Korolenko
Yayınevi : VakıfBank Kültür Yayınları
Çevirmen: Karsu İlksen Fırat

SeslendirenVakıfBank Kültür Yayınları

(Tanıtım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Vladimir Korolenko, Rus ve Ukraynalı kısa öykü yazarı, gazeteci, insan hakları savunucusu ve Hümaniteryan. En iyi bilinen eseri, kısa roman Kör Müzisyen yanında ve Sibirya’daki sürgün deneyimine dayanan çok sayıda kısa öykülerdir.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.