YANKESİCİ
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Emekli Niyazi Bey, yıllarca işçi olarak çalıştıktan sonra en sonunda emekli olur. Karısı ile beraber kirada oturan Niyazi Bey’in amacı emekli ikramiyesi ile bir ev satın almaktır. Bankadan emekli maaşını çeken Niyazi Bey, eve gitmek için dolmuşa biner. Dolmuşta hırsız bir çiftin dikkatini çeken Niyazi Bey, emekli ikramiyesini yankesicilere kaptırır.

Yapım: TGRT
Tür: Dram, Suç, Ahlak
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Yazan: Tayfun Türkili
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar
Ses Kayıt: Hasan Dinç
Kurgu: Mahmut Acar
Program Yönetmeni: Erol Güldiken
Seslendirme
Hasan: Orhan Kemal Aydın
Şadiye: Oya Prosçiler
Niyazi: Demiray Erül
Müzeyyen: Ayşegül Uygurer
Bakkal Kerim: Melih Ceylan
Polis: Bora Sivri
Şoför: İskender Bağcılar
Doktor: Uğur Taşdemir

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Tayfun Türkili, Oyun ve senaryo yazarı (D.1948, İstanbul – Ö. 17 Nisan 2006, İstanbul). İstanbul Şehir Tiyatroların 28 yıl idare amirliği, basın ve halkla ilişkiler bürosu şefliği ve oyun yazarlığı yaptı. TGRT için “Hey Gidi Günler” programını hazırladı, ilk oyunu “Şeytan Saklambaç Oynuyor” ile kendini tanıttı, Radyo oyunları, tiyatro piyesleri ve televizyon senaryoları yazdı. Magazin Gazetecileri Derneğinin üyesiydi. 17 Nisan 2006 günü İstanbul’da vefat etti. Kasımpaşa Büyük Camii’nde kılınan öğle namazından sonra Kulaksızlar Mezarlığında toprağa verilmiştir.

ESERLERİ: 
OYUN: Bir Pazar Sabahı, Dokuz Canlı, Naaş-ı Muhteremler.
SENARYO: Geçmiş Zaman Televizyonu, Püf Noktası, Üçüncü Kattaki At, Hayatın Pınarı, Küçük Şahitler.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak.

Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.