ALTIN KÖSTEK
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo TiyatrosuAltın Köstek Birbirini seven ve evlilik hayalleri kuran genç çiftimiz için işler umdukları kadar kolay olmayacaktır. Gerçekleştiremediği kendi hayallerini, kızında yaşamak isteyen gelinin annesinin, bitmek bilmez istekleri, genç çifti içinden çıkılmaz bir duruma sokacaktır.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TRT (Ankara Radyosu)
Tür: Yaşam, Dram
Yazan: Hidayet Karakuş
Yöneten: Dinçer Sümer
Efektör: Mehmet Turgut
Teknik Yapım: Alican Deniz
Seslendirme
Murat: Yavuz Köken
Elçin: Seda Oksal
Nemrin: Tomris Çetinel
Selçuk: Alp Öyken
Aysel: Güven Çulhaoğlu
Nuri: Erol Kardeseci
Aysel Hala: Macide Tanır
Nursel: Hülya Gülşen

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Hidayet Karakuş, 6 Eylül 1946 yılında Isparta’da dünyaya gelmiştir. İlkokulu köyünde okuduktan sonra 1964 yılında Isparta Gönen İlk öğretim okulunu tamamlamıştır. 1966 yılında Selçuk Eğitim Enstitüsü Edebiyat bölümünden mezun olmuştur.

Şiire okul yıllarında başlayan Hidayet Karakuş, şiirlerini çeşitli dergilerde yayımlamıştır. İlk şiiri olan “Günaydın Gül Yaprağı” 1979 yılında yayımlanmıştır. Adana, Manisa ve İzmir’de Türkçe öğretmenliği yapmış olan yazar 1992 yılında emekli olmuştur.

Şiir dışında romanları, çocuk kitapları ve radyo oyunları da bulunan Hidayet Karakuş, 1981 yılında Mehmet Ali Yalçın roman ödülünü aldıktan on yıl sonra yazdığı ikinci romanı “Uykusu Derin Şehir” ile 1990 Ferit Oğuz Bayır Roman ödülünü kazanmıştır.

1993 yılında Sivas Katliamından eşi ile birlikte sağ kurtulan Hidayet Karakuş, son romanı olan “Şeytan Minareleri”nde Sivas Katliamının görülmeyen yüzünü anlatmıştır. Yazar yaşamını ise İzmir’de ailesi ile birlikte sürdürmektedir.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.