ÇİFT BAŞLI KARTAL
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Antikacı arkadaşından pek çok kere satın aldığı define haritaları yüzünden çok fazla zaman ve para harcayan İhsan’ın tüm uğraşları boşa çıkmıştır. Artık defineciliği bırakmaya karar veren İhsan antikacı arkadaşı İsmail’i ziyaret eder. Bu ziyaret esnasında elinde çift başlı kartalın yerini gösteren bir harita olduğunu söyleyen Antikacı İsmail, İhsanın kanına yine girmeyi başarır. Define haritasını satın alan İhsan çift başlı kartalı bulmak için yola koyulur.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TRT ( Ankara Tiyatrosu)
Tür: Komedi
Yazan: Miyase Sertbarut
Dramaturg: Selma Fındıklı
Yöneten: Mehmet Ege
Yapımcı: Ersan Edinç
Efektör: Kani Akın
Seslendirenler
İhsan: Cahit Çağıran
İsmail: Edip Tümerkan
Çoban: Tuncer Yığıcı
Gülsüm: Ümit Sergen
Sadık: Ahmet Türkoğlu
Muhtar: Şahin Ergüney
Bakkal: Osman Nuri Ercan
Bir Kadın: Hülya Düzmen Yücel

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Miyase Sertbatur 1963 yılında Adana Ceyhan’da dünyaya gelmiştir. Çağdaş çocuk edebiyatı alanında eserler yazmıştır.

Gazi üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Farklı okullarda Türkçe ve edebiyat öğretmenliği yaptı. Kırgızistan’da Türkiye Türkçesi öğretmekle görevlendirildi. Türkiye’ye döndükten sonra emekliye ayrıldı.

Yazı hayatına radyo oyunları yazarak başlamış olan Miyase Sertbatur yazarının 15 adet kitabı bulunmaktadır. Radyo oyunları ile TRT’den çocuk kitapları ile yayın evlerinden ödül sahibidir. 

Günümüz çocuklarına yaklaşımı ve anlatımdaki dilinin ustalığı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Kapiland’ın Kobayları kitabı ile TUDEM gençlik roman yarışmasında birincilik ödülünü aldı. 

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.