GERİDE ÜÇ CESET KALDI
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Julie, düğününde gerçekleşen bir silahlı saldırı sonucu kocasını kaybeder. Kocasının bir arabadan yapılan silahlı saldırı sonucu ölümüne şahit olan Julie, kocasının ölü bedeni henüz soğumadan intikam yemini eder. Artık bu dünyadaki tek amacı kocasına eteş edilen arabadaki herkesi teker teker bulup öldürmektir.

Eserin Fransa’da 1968 yılında sinema filmi çekilmiştir. 1971 yılında “Melek mi Şeytan mı?” (Asrın Kadını) adı ile Türk uyarlaması bir filmi de yapılmıştır.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TRT
Tür: Polisiye, Cinayet
Yazan: William Irish
Eser: La mariée était en noir (Siyah Gelinlik
Çeviren: Leyla Soykut
Radyoya Uygulayan: Tayfun Türkili
Yöneten: Zihni Göktay
Efektör: Erhan Mesutoğlu
Seslendirme
Rahip: Mümtaz Ener
Julie: Bedia Yener
Nick: Argun Kınal
Charlie: Selim Naşit (Selim Naşit Özcan)
Reese: Erhan Yazıcıoğlu
Corey: Sezai Altekin
Merge: Hikmet Körmükçü (Acehan)
Kadın: Sevgi Akyürek
Wegner: Zihni Küçümen
Meers: Mehmet Çerezcioğlu
Margret: Güler Ökten
Frank: Zafer Önen
Cookie: Nilgün Barlas
Baker:  Tomris İncer
Holmes: Oktay Sözbir
Sam: Ersin Sanver
Frederica: Semah Gökgöz
Fergison: Sükan Kahraman
Ada: Celile Uysal(Celile Toyon Uysal)
Şef: Kemal Bekir
Doktor: Osman Görgen
Sesler: Mahmut Gökgöz, Ergun Işıldar

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Cornell George ( William IrishHopley-Woolrich ) 04.12.1903 tarihinde New York’ta doğdu. Columbia Üniversitesi’nde gazetecilik okumaya başladı, ancak eğitimini 4 sömestrden sonra bıraktı. Yazarlığa başlayan Woolrich, Raymond Chandler ve James M. Cain ile birlikte “kara roman” türünün yaratıcıları arasında yer aldı. Bazı kitaplarının filme çekilmesinden sonra Hollywood’a taşındı. Bu filmlerden Alfred Hitchcock’un yönetmenliğinde, başrollerini James Stewart ve Grace Kelly’nin paylaştıkları Rear Window (Arka Pencere) büyük başarı kazandı. Bir yapımcının kızı ile yaptığı evlilikten sonra adı bazı eşcinsel ilişkilerde geçince daha sonra New York’a, annesinin yanına döndü. Annesinin ölümü ve ününün azalması yazarı derinden etkiledi. Alkole düşkünlüğü ve bir bacağını kaybetmesi durumunu daha da kötüleştirdi. Yaşamının sonlarında yazmayı bıraktı ve değişik otellerde yaşamaya başladı. 1968 yılında öldüğünde ancak 40 kilo geliyordu. Mirasında yazar olmak isteyen gençler için Columbia Üniversite’ne annesinin adını taşıyan 1 milyon dolarlık bir burs bıraktı.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.