HIZLI GÜREŞÇİLER
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Nafi ve Hicabi esnafa olan borçlarını ödemek için heykeller resimler ile uğraşadursun tekmil mahalle esnafı ellerinde megafon Nafi ve Hicabi’nin evlerinin önünde toplanır. Nafi ve Hicabi’ye megafon ile seslenen mahalle esnafı borçlarını ödeyinceye kadar evlerinden çıkmalarını yasaklar. Esnaftan korkularına evden çıkamayan Nafi ve Hicabi evde hapis kaldıkları sürece karınlarını su ile doyurmaya çalışırlar. Bu durumdan bir kurtuluş çaresi arayan Nafi ve Hicabi’nin kapısı ev sahipleri Madam tarafından çalınır. Madam kiracılarını çok zayıflamış görünce dayanamaz ve onlara artık iş bulup çalışmaları gerektiğini öğütleyerek yemek getirir. Madamı artık iş bulup çalışacaklarına ikna eden Nafi ve Hicabi, Madam’ın ne iş yapacaklarını sorması üzerine Hicabi’nin aklına yemek yediği gazetede gördüğü güreş ilanı gelir ve Madam’a güreş yapacaklarını söyler. Hicabi’nin amacı Nafi’yi güreşlere sokarak birincilik ödülünü almaktır.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapımcı: TGRT
Tür: Komedi
Seri: Nafi & Hicabi
Yapım & Yönetim: Mehmet Köseoğlu
Senaryo: Tayfun Türkili
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar
Ses & Kayıt: Ahmet Atalay
Kurgu: Didem Türkmen
Program Yönetmeni: Erol Güldiken

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Tayfun Türkili, Oyun ve senaryo yazarı (D.1948, İstanbul – Ö. 17 Nisan 2006, İstanbul). İstanbul Şehir Tiyatroların 28 yıl idare amirliği, basın ve halkla ilişkiler bürosu şefliği ve oyun yazarlığı yaptı. TGRT için “Hey Gidi Günler” programını hazırladı, ilk oyunu “Şeytan Saklambaç Oynuyor” ile kendini tanıttı, Radyo oyunları, tiyatro piyesleri ve televizyon senaryoları yazdı. Magazin Gazetecileri Derneğinin üyesiydi. 17 Nisan 2006 günü İstanbul’da vefat etti. Kasımpaşa Büyük Camii’nde kılınan öğle namazından sonra Kulaksızlar Mezarlığında toprağa verilmiştir.

BAŞLICA ESERLERİ: 
OYUN: Bir Pazar Sabahı, Dokuz Canlı, Naaş-ı Muhteremler.
SENARYO: Geçmiş Zaman Televizyonu, Püf Noktası, Üçüncü Kattaki At, Hayatın Pınarı, Küçük Şahitler.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.